Author Topic: Голема распродажба на лампи!  (Read 6274 times)

gaara234

 • Guest
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #15 on: 16.05.2012, Wednesday, 18:38:11 »
zdravoei kolega iskam KT88 lampite kaji cena v EVRO za parche imam AZ1 NOS i EM80 ne sa NOS ako ti trebat oshtepozdravi chakam otgovor

Offline Hahahaha

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 692
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #16 on: 13.04.2013, Saturday, 10:45:54 »
Да не имаш некоја ламба 6N11?

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #17 on: 13.04.2013, Saturday, 10:47:37 »
Имаш список во првиот пост што е останато од лампите, ако не е пишана таму значи немам... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #18 on: 15.04.2013, Monday, 22:26:02 »
*ПРОДАДЕНО*
Специјална и многу ретка понуда:
Mullard CV2492 / E88CC / 6922 Gold Pin - 1 парче
Еве што пишува за неа:
The Mullard CV2492 is an extremely rare version of the E88CC gold pin. These are some of the best sounding E88CC / 6922 available. Made for the English Military, the CV2492 is one of the finest E88CC / 6922 variants you can use for audio.
Цена 1000ден.
« Last Edit: 16.04.2013, Tuesday, 15:46:01 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline triology

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 162
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #19 on: 15.04.2013, Monday, 22:31:23 »
Доајѓам утре да ја земам.Чувај!

Споено мислење: 16.04.2013, Tuesday, 02:15:28
Воедно и ecc82 и еcc83 :) баш сега проверив дека имаш по една од нив на лагер :)
« Last Edit: 16.04.2013, Tuesday, 02:15:28 by triology »

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #20 on: 25.04.2013, Thursday, 17:24:24 »
Нови количини:
*ПРОДАДЕНО*12AT7 (6679/ECC81) RCA - 12 парчиња., цена 300ден. парче
*ПРОДАДЕНО*12AX7A (ECC83) RCA - 5 парчиња, цена 300ден. парче
*ПРОДАДЕНО*ECC82 PHILIPS Miniwatt - 1 парче, цена 300ден.
6BH6 RCA - 9 парчиња, 200ден. парче
6AK6 RCA - 3 парчиња, 200ден. парче
5Y3 (Rectifier) - 2 парчиња, 250ден. парче
OA2 (Voltage regulator 150V) - 4 парчиња, 150ден. парче
« Last Edit: 25.04.2013, Thursday, 17:26:51 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #21 on: 09.05.2013, Thursday, 18:11:28 »
Нови количини, меѓу другото и ECC81, ECC82, PCC88, EM84, 6V6..., списокот во првиот пост е апдејтуван.

« Last Edit: 12.04.2018, Thursday, 17:01:46 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline triology

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 162
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #22 on: 10.05.2013, Friday, 01:24:10 »
чувај ги ecc81 i ecc82 :)))

Offline DrTubeR

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 70
 • Gender: Male
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #23 on: 13.05.2013, Monday, 23:46:22 »
Здраво!
Заинтересиран сум за купување лампи од следниве типови:tipovi:
ECC81, 82 и 83 како и EL84.

Како замена (ги менувам, не ги продавам) ги нудам следниве:

6P18P - 8 NOS (неупотребувани, само 4 во кутија)

OD3 - Philips NOS  во кутија(неупотребувана)
OD3 - RCA NOS  во кутија(неупотребувана)
EF89 - 1 EI употребувана
E90F SQ- ADZAM NOS  во кутија(неупотребувана)
PL36 - EI употребувана
PL84 - 1 EI употребувана
PCL82 - 2 EI употребувани
PCL84 - 1 EI употребувана
« Last Edit: 14.05.2013, Tuesday, 17:35:58 by DrTubeR »

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9352
 • оптимист до крај!
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #24 on: 14.05.2013, Tuesday, 00:26:44 »
Батка,прочитај го делот каде се Правилата на Форумов.Прво правило е да се пишува кирилица со МК поддршка.Затоа те замолувам да си го поправиш постот,иначе ке се брише.
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline Ghost

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 53
 • Gender: Male
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #25 on: 14.05.2013, Tuesday, 20:17:48 »
чувај ги ecc81 i ecc82 :)))

Споено мислење: [time]14 Мај 2013, 19:21:16[/time]
Нови количини лампи и додатоци за нив, подножја, оклопи, држачи...
Списокот е апдејтуван.
Дај цени за подножјата пошто сум заинтересиран за купуење!
Дали имаш ламби 6н8с руски, ако имаш дај цена!
Незнам зошто нема одговор?!
Продавам ламби, а кои се овие на сликава,...списокот апдејтуван,... пакај е тој?
Прашав дали имаш 6н8с-руски или 6н7 (6н7ГТ) и подножја за нив, па дали имаш 2 комада 6н1п-ЕВ итн, ако имаш време одговори и напиши цени за нив. :(
Поздрав
« Last Edit: 14.05.2013, Tuesday, 20:35:11 by Devil »
Направи нешто од електроника и потоа умри машки!?

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5238
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #26 on: 14.05.2013, Tuesday, 20:34:28 »
Списокот е на првата страна и ако прочиташе низ темава спомнато е тоа, продаваќот си го задржува правото со кого ќе комуницира, погледни го уште еднаш списокот, ако ги има ламбите на списокот тоа ќе го пишува, во спротивно ги нема

Држете ги темиве чисти да не ги бришам пораките.
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #27 on: 14.05.2013, Tuesday, 22:25:37 »
Ghost, за тебе оваа тема не постои, секој твој следен пост ќе оди директно во канта.

Споено мислење: 15.05.2013, Wednesday, 16:41:04
Додадени се нови количини ECC81, 82, 83, 85 и PL84...
« Last Edit: 15.05.2013, Wednesday, 16:41:04 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #28 on: 04.10.2013, Friday, 15:21:11 »
Списокот во првиот пост е апдејтуван со нови количини ЕСС82... ;)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline Pepi54

 • Нов член
 • *
 • Posts: 14
 • Gender: Male
 • Шалабајзери не обожавам ги ставам,...
Одг: Голема распродажба на лампи!
« Reply #29 on: 31.01.2014, Friday, 09:36:55 »
Здраво,
Ми требаат 2 парчиња ECC82 и 2 парчиња PCC88 . Како да ве контактирам (дајте телефон или сл.) за да ги купам.
Поздрав
« Last Edit: 31.01.2014, Friday, 09:41:35 by Pepi54 »