Author Topic: Продавам Light Show 3x600W  (Read 1780 times)

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Продавам Light Show 3x600W
« on: 06.12.2011, Tuesday, 15:32:55 »
Продавам Light Show 3x600W во ритам на музиката, со вграден микрофон - нема потреба од поврзување со засилувач, со регулација за секој канал посебно - басови, средни и високи. Доаѓа заедно со светилки и држачи за нив, кои се монтираат со стеги, брзо и едноставно, без бушење или сл.
Цена 1000ден.« Last Edit: 12.04.2018, Thursday, 17:12:58 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline najdo

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 407
 • Gender: Male
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #1 on: 06.12.2011, Tuesday, 16:53:08 »
Предобро направено. Само да те прашам тие буквите како ги пишиш шо се над потенциометрите ?

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 929
 • Gender: Male
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #2 on: 06.12.2011, Tuesday, 16:57:12 »
Стварно, сите проекти ти се комплетирани саглам...
Како ти текнало, тоа сјалиците што се држат се штипки за хартија  :) :)
Life is too short to remove USB safely ..

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #3 on: 06.12.2011, Tuesday, 17:19:47 »
Фала ;). Иначе натписите се правени со летрасет.

« Last Edit: 06.12.2011, Tuesday, 17:29:26 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5238
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #4 on: 06.12.2011, Tuesday, 18:11:01 »
џабе им кажуваш, немаат никогаш такво нешто сретнато, нема да знаат што е :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

stefanjanevski

 • Guest
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #5 on: 06.12.2011, Tuesday, 18:21:09 »
Истиот проект ли е овој
Code: [Select]
http://elektronika-mk.net/index.php?topic=3563.0

Offline najdo

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 407
 • Gender: Male
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #6 on: 06.12.2011, Tuesday, 18:25:21 »
Ако можи да објасниш што е тоа летрасет, со што се прави, како се користи итн.

stefanjanevski

 • Guest
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #7 on: 06.12.2011, Tuesday, 18:29:17 »
Имам еднаш работено со летрасед, мислам дека беше хартија којашто од едната страна е мазна, ама не сум сигурен, јас ја купив хартијата како летрасет и ја користев нешто да испринтам ама слика, не беше поврзано со електроника ;)

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #8 on: 06.12.2011, Tuesday, 18:40:09 »
Истиот проект ли е овој
Code: [Select]
http://elektronika-mk.net/index.php?topic=3563.0

Не, овој е една фотокопија од списанието „Мајстор“ што ми ја дадоа пред години.

Ако можи да објасниш што е тоа летрасет, со што се прави, како се користи итн.

Летрасет се букви или сл. на паус хартија кои со гребење се пресликуваат на друга површина, ама откако се појавија катери веќе не се наоѓа летрасет.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5238
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #9 on: 06.12.2011, Tuesday, 18:42:07 »
летрасет е хартија на која има испринтано карактери (букви бројки знаци) со одредени димензии и во одредени стилови, едноставно ја ставаш хартијата однопаку триеш со нешто преку посакуваниот карактер и тој се лепи за подлогата :)

ова е стара технологија кога не беше во можност да се пишува на машина, најчесто со ова се служе извидниците кога требаше да напишат нешто но немаа машина, а тоа треба да изгледа пристојно и да е на одредено ниво :P

лордзи од кај ги нашол незнам, јас имам од каде што напишав :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline SKOLS

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2761
 • Gender: Male
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #10 on: 06.12.2011, Tuesday, 18:44:23 »
летрасет е хартија на која има испринтано карактери (букви бројки знаци) со одредени димензии и во одредени стилови, едноставно ја ставаш хартијата однопаку триеш со нешто преку посакуваниот карактер и тој се лепи за подлогата :)

ова е стара технологија кога не беше во можност да се пишува на машина, најчесто со ова се служе извидниците кога требаше да напишат нешто но немаа машина, а тоа треба да изгледа пристојно и да е на одредено ниво :P

лордзи од кај ги нашол незнам, јас имам од каде што напишав :)
а тоа е нешто како шаблон?Се трошат ли буквите или може да се користи колку се сака?

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5238
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #11 on: 06.12.2011, Tuesday, 18:47:50 »
се трошат пиши на гугл летрасет ќе видиш што е тоа точно

И доста со ваква дискусија тука :)
ова е тема за продажба
ако сака авторот, ако му смета нека ги брише или премести мислењата :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9351
 • оптимист до крај!
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #12 on: 06.12.2011, Tuesday, 20:39:54 »
Не ви е потребен летрасет сега.Направите во Корел изглед на предна плоча и испринтајте ја на муфлон хартија (самолепливa).Залепете го муфлонот на предната плоча (веке избушена!)  и потоа заштитете го со проѕирен пласифициран самолеплив тапет или проѕирен муфлон ( не знам како го викаат кај вас) и решена работа.Многу добар изглед ке добиете.
« Last Edit: 06.12.2011, Tuesday, 21:44:24 by batka »
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2727
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #13 on: 06.12.2011, Tuesday, 21:01:36 »
И јас така ги правам сега, летрасетот е одамна надмината работа, ама тогаш кога е правено ова немаше такви опции како сега.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

LightCraft Studio

Offline najdo

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 407
 • Gender: Male
Одг: Продавам Light Show 3x600W
« Reply #14 on: 07.12.2011, Wednesday, 16:12:56 »
А ке можиш да ставиш шема по која ти го напрај или е тајна ?