Author Topic: Мали моторчиња  (Read 1302 times)

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Мали моторчиња
« on: 14.03.2010, Sunday, 18:05:48 »
Знае некој кај во скопје се продаваат онакви мали моторчиња (дали на 3V дали на друг напон) како што има го играчкине...со редуктор. Или пак кажете кај има такви пластични запченици па сам да си правам редуктор....

П.С. дека незанев кај да ја отворам темава, па тука мислев дека е нај соодветна
« Last Edit: 14.03.2010, Sunday, 20:30:20 by BorceBT »
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline BorceBT

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1824
 • Gender: Male
  • www.trajkovski.net
Одг: Мали моторчиња
« Reply #1 on: 14.03.2010, Sunday, 20:31:09 »
Многу тешко дека ќе најдеш моторчиња со вграден редуктор, имам барано барано барано овде во МК и сите ми нудат само обични моторчиња за касетофони (6, 9 или 12 волти).
Никогаш неможеш да знаеш се, но секогаш можеш да знаеш повеќе.

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Мали моторчиња
« Reply #2 on: 14.03.2010, Sunday, 21:13:42 »
Тешка работа :( едино на тој пазарот да видиш ако има некое старо видео па од него да извадиш ма да ке те фати поскапо но ке имаш еден куп попратни делови и трафо  ;D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline maka sk

 • Нов член
 • *
 • Posts: 12
Одг: Мали моторчиња
« Reply #3 on: 23.02.2012, Thursday, 18:58:04 »
Бојан имам јас  колку ти требаат?