Author Topic: Кутии од шумечки таблети  (Read 989 times)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Кутии од шумечки таблети
« on: 29.01.2012, Sunday, 17:32:05 »
Не се баш кутии за уреди, ама дефинитивно може да послужат за чување на алат ;).It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Кутии од шумечки таблети
« Reply #1 on: 29.01.2012, Sunday, 18:47:01 »
Дефинитивно се добри за чување на разни работи, како отпорничиња, кондензатори, диоди и сл. а посебно за бургии како во твојот случај. Исто така сите други кути/канчиња од прехрамбени продукти.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.