Author Topic: Колички на далечинско управување  (Read 3375 times)

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #15 on: 17.02.2012, Friday, 20:41:51 »
па не мора ваерлес камера, има за 10$ од оние кинеските камерчиња за „шпиунажа“ кој се во форма на приврзок за клучеви, снимаат директно да SD картица, после само исчитај ја картицата и види што снимила колата :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #16 on: 17.02.2012, Friday, 20:44:48 »
Финтата е да гледаш каде ја возиш количката доколку количката не е во оптичката видливост.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline maka sk

 • Нов член
 • *
 • Posts: 12
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #17 on: 17.02.2012, Friday, 20:49:00 »
толку е каера 2.4 гига +7 инчно лцд мониторце

Offline Dragan Stoilovski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 56
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #18 on: 18.02.2012, Saturday, 17:26:33 »
Kolega na kolickata sto razviva nad 100km/h kakov motor koristis i kolkav e dometot na bezicnoto upravuvanje.I uste ednas se izvinuvam za latinicata no vo stanstvo sum i na laptopot nema mk podrska.

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #19 on: 18.02.2012, Saturday, 17:35:20 »
Dragan Stoilovski пиши на кирилица
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline maka sk

 • Нов член
 • *
 • Posts: 12
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #20 on: 18.02.2012, Saturday, 21:50:52 »
Колега сега возам KYOSHO TF5  профи 4п4 тјунирана со стабилизатори мотор има 550 ORION 2п15 28000 обртаи на 15 вол и отприлика иде негде 120км. 300 eur комплет од германија пред 1 год ја имам.
« Last Edit: 19.02.2012, Sunday, 15:51:06 by ShAdOw »

Offline maka sk

 • Нов член
 • *
 • Posts: 12
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #21 on: 23.02.2012, Thursday, 19:00:34 »
« Last Edit: 23.02.2012, Thursday, 19:04:41 by ShAdOw »

Offline goran_elektro

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 191
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #22 on: 03.03.2012, Saturday, 08:01:11 »
Здраво, сакам да прашам што ја дрзи осовинката на која се тркалата лагери или нешто друго,на 12и13 слика преносот за него зборувам ???
« Last Edit: 03.03.2012, Saturday, 08:03:24 by goran_elektro »

Offline maka sk

 • Нов член
 • *
 • Posts: 12
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #23 on: 07.03.2012, Wednesday, 00:54:54 »
лагери 3мм

Offline goran_elektro

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 191
Одг: Колички на далечинско управување
« Reply #24 on: 07.03.2012, Wednesday, 22:38:48 »
Од што ги извади и како ги прицврсти ???