Author Topic: Eagle  (Read 4581 times)

Offline bondjamesbond

 • Нов член
 • *
 • Posts: 4
 • Gender: Male
Eagle
« on: 16.03.2012, Friday, 21:30:32 »
Code: [Select]
http://www.cadsoftusa.com/ definitivno podobra programa od ovaa nema ali pak za toa e malku komplicirana za rabota

Quote from: Администрација
Кодирај линкови и пишувај на кирилица !!!
« Last Edit: 16.03.2012, Friday, 22:22:44 by GigaWatt »
Nije mi žao što su pokrali moje ideje, već što nisu imali svoje

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: eagle
« Reply #1 on: 16.03.2012, Friday, 21:31:58 »
друже кодирај си линкот, и пишувај на кирилица...
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline najdo

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 407
 • Gender: Male
Одг: eagle
« Reply #2 on: 16.03.2012, Friday, 21:43:57 »
Незнам ама за мене Sprint Layout 5 е најдобра и мн едноставна е.

Offline Gestak

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 240
 • Gender: Male
Одг: eagle
« Reply #3 on: 16.03.2012, Friday, 21:51:59 »
Од eagle подобра програма нема да има, за кој знае да ја работ, во споредба со Layout 5 како прво цената за оргинал да ја купиш е со голема разлика.

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Eagle
« Reply #4 on: 17.03.2012, Saturday, 10:22:59 »
од eagle и те како подобри има :), eagle е аматерска програма, за профи употреба имаш многу подобри програми
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Eagle
« Reply #5 on: 17.03.2012, Saturday, 17:00:23 »
од eagle и те како подобри има :), eagle е аматерска програма, за профи употреба имаш многу подобри програми

Најпрофесионална е за аматерите, така некако ќе му дојде ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bondjamesbond

 • Нов член
 • *
 • Posts: 4
 • Gender: Male
Одг: Eagle
« Reply #6 on: 18.03.2012, Sunday, 12:43:59 »
ги разбирам оние кои велат дека е аматерски софтвер поради тоа шо за тие истата е спанско село
Nije mi žao što su pokrali moje ideje, već što nisu imali svoje

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Eagle
« Reply #7 on: 18.03.2012, Sunday, 12:54:33 »
а од кај знаеш дека е шпанско село за нив...што ако работеле тие во таа програма па не им се свиѓала па почнале во друга програма да цртаат???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Eagle
« Reply #8 on: 18.03.2012, Sunday, 13:47:46 »
ги разбирам оние кои велат дека е аматерски софтвер поради тоа шо за тие истата е спанско село

а од кај знаеш дека е шпанско село за нив...што ако работеле тие во таа програма па не им се свиѓала па почнале во друга програма да цртаат???
дел Бојан ти одговори дел јас ќе ти одговорам
или пак ти немаш во друга програма работено и оваа ја извишуваш :)
едно од двете ќе да е :)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Eagle
« Reply #9 on: 18.03.2012, Sunday, 17:20:28 »
или пак ти немаш во друга програма работено и оваа ја извишуваш :)
едно од двете ќе да е :)

Баш така... ај иди кажи им на мултимилијардерските компании за изработка на матични плочи да работат во Eagle ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Eagle
« Reply #10 on: 18.03.2012, Sunday, 19:29:18 »
ЏемсБонд и јас се слагам дека Еагле е 8 веке видена * програма  ,по малку застарена и подзаборавена.Има веке на пазарот поедноставни програми и полесни за работа,за аматери.За професионалци постојат повеке програми ,кои за жал,сепак треба да се платат.
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline bondjamesbond

 • Нов член
 • *
 • Posts: 4
 • Gender: Male
Одг: Eagle
« Reply #11 on: 18.03.2012, Sunday, 21:31:51 »
ок е секој има свое мислење а шо се однесува на тоа дека била застарена не би рекол доколку ги имаш видено измените на новите верзии секако тие се недостапни поради цената
Nije mi žao što su pokrali moje ideje, već što nisu imali svoje

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Eagle
« Reply #12 on: 18.03.2012, Sunday, 21:38:09 »
Ги имам видено сите можни верзии,ако сакаш имам и туторијали на српски итн., ама ако прошеташ по Гугле ке видиш дека има цел куп слични или веке понапредни ( читај - поедноставни!!) софтверски решенија.Твоето мислење  е во ред,ама твое е.Добро е да чуеш и други мислења и да видиш што и други работат:Тоа е и целта на ваквите Форуми.
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline najdo

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 407
 • Gender: Male
Одг: Eagle
« Reply #13 on: 19.03.2012, Monday, 18:06:48 »
Баш ме интересира и дали некој работи од форумот на еагле ?

Offline PCWizard

 • Нов член
 • *
 • Posts: 7
Одг: Eagle
« Reply #14 on: 19.03.2012, Monday, 18:48:06 »
Баш ме интересира и дали некој работи од форумот на еагле ?

Работи си на Sprint-Layout полрсно е, а и мислам дека подобри испаѓаат плочките ;)