Author Topic: Од стар PC до кутија  (Read 1652 times)

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Од стар PC до кутија
« on: 06.04.2012, Friday, 17:26:51 »
Одамна ми се моташе ваква идеја низ глава, а бидејќи ми притреба некој поголема кутија во која би собрало едно огромно трафо и уште поголем ладилник, идејата конечно дојде на ред за реализација :). Предната пластика ја скратив со бонсек при што си остана оригиналниот прекинувач, основата и капакот ги скратив со брусилица на потребната висина  и со малце убедување се убаво си легна едно во друго. За сечење користев ултра тенко камче 0,8мм од марката Rhodius кое го исече лимот како песна, брзо и со хируршка прецизност ;D.

« Last Edit: 14.04.2018, Saturday, 19:44:36 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Од стар PC до кутија
« Reply #1 on: 06.04.2012, Friday, 18:22:42 »
Нема што, одлична изработка ;).

А планираш горе да му ставиш рамки за укрутување на кутијата?
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Одг: Од стар PC до кутија
« Reply #2 on: 06.04.2012, Friday, 18:44:39 »
ја од шпорет сакав да напраам.. хех се зеза,
добра идеа ако ти оди со сешењето

Offline ZareBt

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 441
 • Gender: Male
Одг: Од стар PC до кутија
« Reply #3 on: 06.04.2012, Friday, 18:44:56 »
Како си го дотерал куќиштето. Ептен *кабриолет* си го направил. супер е  :)
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Од стар PC до кутија
« Reply #4 on: 06.04.2012, Friday, 19:58:14 »
А планираш горе да му ставиш рамки за укрутување на кутијата?

Мислев да му ставам, ама видов нема потреба, крута е од капакот.
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Од стар PC до кутија
« Reply #5 on: 06.04.2012, Friday, 21:42:02 »
супер испаднато...ова за тоа магарето од напојување ке го користиш??? и од кај си нашол толку тенок лист???
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Од стар PC до кутија
« Reply #6 on: 06.04.2012, Friday, 21:45:44 »
Јеп ;), за тоа ќе биде, иначе листот го земав на времето од претставништвото на Rhodius во ТЦ Скопјанка, не знам дали уште постои, треба да проверам пошто би земал уште неколку, ептен се закон... :)
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio