Author Topic: Што пијат електроничарите?  (Read 12331 times)

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Што пијат електроничарите?
« on: 23.04.2012, Monday, 23:43:29 »
Ајде колеги искажете се што најмногу ви лежи... ;D
Јас сум љубител на темно пиво, најмногу ми лежи гинис, црни барон и темно лашко.
Исто така еве веќе со години наназад правам и медовина, ама ја пијам по малце пред јадење или навечер, пошто лаже, блага е, а појака од виното па одма фаќа 8).
« Last Edit: 12.11.2012, Monday, 20:00:34 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline aleksandar94

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 74
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #1 on: 23.04.2012, Monday, 23:45:49 »
Може не сум многу активен на форумов со проекти ама сепак ќе си кажам ја сум љубител на бело вино и шприцер.

Offline Bojan

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 3213
 • Gender: Male
 • Turn it ON and keep it ON
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #2 on: 23.04.2012, Monday, 23:51:57 »
темно лашко пиво, ниско буџетно вино (за 150 денари 3Л вино и 1,5Л кисела вода...), и по некогаш и ракиичка некоја може да се мавне ;D
Теоријата е ,кога се знае се,а ништо не функционира.Праксата е кога се функционира ,а не се знае зошто.Ние во Македонија успешно ја спојуваме теоријата и праксата ,при што ништо не функционира и никој не знае зошто!!!
(позајмено од batka)

Offline borisq10

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 206
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #3 on: 24.04.2012, Tuesday, 00:07:08 »
хахаха браво за темата ;D ;D јас многу ретко пиам..повеке на вода хахаха кога пиам,пиам лашко темно,вотка и рум..  ;D

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10858
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #4 on: 24.04.2012, Tuesday, 00:13:30 »
Темно лашко, да ме остават цел живот ќе пијам, ама скапо е ;D (поскапо од Скопско мислам со терминот „скапо“ ;D). Затоа си пијам Скопско, порано пиев и вино, бело или црвено, ама сега некако „не ми држи га*от“ ;D. И, како и Бојан, и ракијата ми е составен дел од омилените пијачки ;D (искрено, коњак ми е најомилен жесток алкохол, ама од истите причини како и Скопското, пијам ракија ;D).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #5 on: 24.04.2012, Tuesday, 00:24:48 »
Е да, заборавив да спомнам и домашна ракија + обавезно шопска ;).
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline daniel spasovski

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1331
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #6 on: 24.04.2012, Tuesday, 00:27:29 »
Црвено вино  :D ... Ретко некогаш чашка ракија :)  ... Водка-џус комбинација почесто  ;D ... И секако нашето најдобро - Скопско почесто  ;D :D

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #7 on: 24.04.2012, Tuesday, 00:28:51 »
Види ти пијаничишта ;) :D :D !! Абе има ли трезвењаци на Форумов освен мене!!?? Еј,види ти младина,се подстол оди по првиот саат.Само шприцер во лето,кисела вода во зима и по една кавадаречка кога е кочан студено! Ништо повеке. ;D
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline MartinSk

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 647
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #8 on: 24.04.2012, Tuesday, 01:10:32 »
јас со алкохол сум скоро и скаран, пијам по некој коњак или вино кога ке излезам петок сабота, иначе највише ми лежат природни соково, си терам спортски живот :)

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #9 on: 24.04.2012, Tuesday, 06:44:41 »
Млеко пијам најчесто :)
и додека читам вакви теми ќе ми се олади млекото :P

многу ретко пијам алкохолни пијалоци, а кога пијам пијам многу малку, околу кригла пиво и нешто ова она кога како, глупо ми е ко ќе видам некој да не може на нозе да стое и ја фатил тоа бандерата и прае муабет нешто со неа
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Online LordZi

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2739
 • Gender: Male
 • I'm gonna live forever or die trying...
  • LightCraft Studio
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #10 on: 24.04.2012, Tuesday, 10:10:00 »
Е да де, во темата не станува збор за опивање да не може да стоиш или сл., туку за рекреативно пиење, една чашка пред ручек, ова-она, на кој што највише му лежи... :)
« Last Edit: 24.04.2012, Tuesday, 10:11:34 by LordZi »
People who talk behind my back are in good position to kiss my ass!!!

"You may live to see man-made horrors beyond your comprehension." - Tesla

If animals had a religion, humans would be the devil.

LightCraft Studio

Offline stefanstip

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 315
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #11 on: 24.04.2012, Tuesday, 13:46:48 »
Најомилен пијалок isosport мислам дека ми е незаменлив,а после ручек може некој сок од протокал(чатпат и газиран) :D
Каква тишина ќе настане ако луѓето го зборуваат само тоа што го знаат

Offline donis92

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 512
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #12 on: 24.04.2012, Tuesday, 14:16:23 »
електроничарите *локаат* најчесто пиво хахах и тоа скопско пошто со скопско и се е можно! и да не ти преработи некој склоп со скопско се е можно ;D ;D ;D
d.t

Offline izotop

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 357
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #13 on: 24.04.2012, Tuesday, 14:29:42 »
Алкохолот не зависи само од струката (професијата ) зависи и од лични афинитети , искуство, години притисок (висок -низок), годишно време , доба од денот , итн. ;D
За во зима вино (црвено по можност чисто и со контрола) за во лето пиво (иако дуе па после си имал стомак си се чуствувал како буре и си изгледал исто така :D :D :D ),или лето шприцер мојот омилен пијалок (лесен освежителен иако може и бунар само во поретки прилики пијанството од бунар е како да си паднал бо бунар па те ваделе со кран  ;D.  А за ракија чиста домашна по некоја пред јадење дури и кардиолози ја препорачуваат.
 

Offline Pance24

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 102
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #14 on: 24.04.2012, Tuesday, 14:35:33 »
На зимо топла ракија, На есен средна ракија, пролет и лето камен ладна ракија.