Author Topic: Што пијат електроничарите?  (Read 12325 times)

Offline ki4o01

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 213
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #15 on: 24.04.2012, Tuesday, 19:29:59 »
Јас сум скаран со таквите работи.  ;D

Offline Hahahaha

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 692
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #16 on: 24.04.2012, Tuesday, 19:51:49 »
Пијат што се даде, не шала на страна, за во град пијам по малку, колку расположение да има, а додека пак на слава кога одам некаде знам да одлепам и да неможам дома да си дојдам, да ме враќаат. Иако сега во последно време откако положив скаран сум со алкохолот, по малку само петок и сабота :D

Offline triology

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 162
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #17 on: 24.04.2012, Tuesday, 20:20:08 »
Алкохол никогаш не сум пиел,само сум пробал онака демек(лижнал) и толку и дефинитивно никогаш нема да пропијам,ама поради тоа имам поголем порок дури и полош од алкохол а тоа е ---->КОКА КОЛА

Offline Cobe

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 245
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #18 on: 24.04.2012, Tuesday, 22:12:03 »
Грчко узо и коњак.
Биди упорен , се ќе си дојде во свое време!

Offline MartinSk

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 647
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #19 on: 24.04.2012, Tuesday, 22:54:11 »
Грчко узо и коњак.
е од тебе не бива патриот :) ;D

Offline ZareBt

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 441
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #20 on: 24.04.2012, Tuesday, 23:00:08 »
Редовно си пијам пиво, да не речам секој втор ден. Од жестоките си пијам вотка и коњак.
Преку летото пиво, на зима вино. А сеа и да го пофалам битолското пиво, и кенбахот ептен мерак ми прат, не дека битолски ама... ;D
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #21 on: 24.04.2012, Tuesday, 23:05:40 »
Млеко пијам најчесто :)
и додека читам вакви теми ќе ми се олади млекото :P
Одличен одговор некој да даде! Таман ќе пишев дали некој пие млеко, јогурт, овошен сок,... абе дали некој пие вода мајката?


и додека читам вакви теми ќе ми се олади млекото :P
или изгоре лончето, претече млекото :D

Грчко узо и коњак.
е од тебе не бива патриот :) ;D
ајде де, ке премине на струмичка мастика
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Dragan Stoilovski

 • Ентузијаст
 • **
 • Posts: 56
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #22 on: 25.04.2012, Wednesday, 12:50:15 »
Браво за темава,инаку јас сум љубител на бело вино во комбинација со добро подготвена риба по можност крап или сом,пијам и пиво а жестоките ги избегавам многу ретко ги пија ама чак пат ќе мавнам по некоја чаша во друштво не одбивам.

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #23 on: 25.04.2012, Wednesday, 12:59:56 »
хахах, а знаеш да приготвиш пијан крап ?
само да не биде подоцна работата незнам кој е попијан крапот или готвачот (мајтап)
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline puknati

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 160
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #24 on: 25.04.2012, Wednesday, 13:12:09 »
Што пиеме ???
Највише обожавам ракија, али и вино и пиво не одбивам, не ми поминал ден без алкохол бог знае од кога.
Иначе, кој пие по 200 грама ракија дневно или сличен алкохол, и континуирано секој ден се смета дека е пијаница ;)

Offline ZareBt

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 441
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #25 on: 25.04.2012, Wednesday, 17:04:56 »
Што пиеме ???
Највише обожавам ракија, али и вино и пиво не одбивам, не ми поминал ден без алкохол бог знае од кога.
Иначе, кој пие по 200 грама ракија дневно или сличен алкохол, и континуирано секој ден се смета дека е пијаница ;)

аман бе.. :-[ ами ако испијам 1 чаша пивп од 200мл, од нормалните чаши, значи оти сум пијаица..баш напротив,по 1 чаша на ден преорачуваат лекарите  ;)
Најдобра струка--> ЕЛЕКТРО!

Offline ki4o01

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 213
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #26 on: 25.04.2012, Wednesday, 17:16:17 »
Тоа важи само за ракија  ;)

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #27 on: 25.04.2012, Wednesday, 21:52:19 »
аман бе.. :-[ ами ако испијам 1 чаша пивп од 200мл, од нормалните чаши, значи оти сум пијаица..баш напротив,по 1 чаша на ден преорачуваат лекарите  ;)

Тоа важи само за ракија  ;)

Важи за било кој алкохол, ако го пиеш редовно, без разлика дали е еднаш неделно или секој ден, дури и еднаш месечно ако е, тогаш според психолошки, осциолошки, психијатриски дефиниции си пијаница ;D. Ако не ми верувате, прашајте некој психијатар или психолог која е дефиницјата за алкохоличар ;D. Но, ако се ѓубросаш еднаш или два пати годишно, на свадба само, ова она, не си пијаница ;D, а тоа е 100 пати полошо отколку да пиеш по малку, дури и секој ден ;D.

Од овде, јас заклучив дека 90% од луѓево на планетава се алкохоличари ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline daniel spasovski

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1331
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #28 on: 27.04.2012, Friday, 12:51:16 »
Колеги , се мислев да ве прашам нешто ама да не трупам нова тема , а незнаев каде да го поставам прашањето па ке прашам тука ... ;D Кафанава што е - Мома (млечен ресторан Мома ) Дали сеуште и кои денови работи ?? А и поточно од колку до колку саат  ??? За матура си поминав супер па сакам пак да одам сега на добар провод ама со другар од Австрија па да не идеме џабе ...  :)

Offline Hahahaha

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 692
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #29 on: 27.04.2012, Friday, 13:38:34 »
Колеги , се мислев да ве прашам нешто ама да не трупам нова тема , а незнаев каде да го поставам прашањето па ке прашам тука ... ;D Кафанава што е - Мома (млечен ресторан Мома ) Дали сеуште и кои денови работи ?? А и поточно од колку до колку саат  ??? За матура си поминав супер па сакам пак да одам сега на добар провод ама со другар од Австрија па да не идеме џабе ...  :)

За работење знам дека работи, една другарка сеа брзо беше, ама од колку до колку работи ;)