Author Topic: Што пијат електроничарите?  (Read 12324 times)

Offline daniel spasovski

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 1331
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #30 on: 27.04.2012, Friday, 14:18:00 »
Ај прашај ја кои денови работи , ако знае .. жити мене  :D

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #31 on: 28.04.2012, Saturday, 01:36:40 »
ред бул ми е мн вкусен ама од 7миот на така добива несоница и срцеклоцање, ретко можам нус-поојавите да ги афектирам со смирнов, па го пијам смирновит лист или со швепс, сакам горки алкохоли како пелинковац, пија и домаќа во секаква форма (тола ладна), темни пива, горки чајлина, скоро секое сабајле кафе без шеќер ( инаку не е то то ), млеко секј ден по литар... класичен пијаница со традиција  хехех во последно гледа да ен ја прекардапа, не ме лчичи повеќе да гушкам вц шоњи, па некогаш теретот паќа на мене да тегна некого али нвз не ми е проблем тоа... и ако сум сакал експириментално да се начука да ен можа да стоја на нозе не ми се десило, па се надевам нема ни навака. На лето може некое коктечле на плажа да се испие..

Offline StefanJapanac

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 153
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #32 on: 02.06.2012, Saturday, 19:59:52 »
Водка,црвено и бело вино најмногу

Offline alokin

 • Нов член
 • *
 • Posts: 43
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #33 on: 06.06.2012, Wednesday, 13:39:37 »
Нес кафе  :)
Don't You f.y.r.o.m. ME, Call Me By My Name Say Macedonia

Offline MarkoMK

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 929
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #34 on: 06.06.2012, Wednesday, 20:41:24 »
Омилен пијалок - вињак
Инаку (кога нема вињак  ;D) ракија со шопска и/или бамбус.

најбитно е да не се пие на екс  ;D ;D ;D
шо вика Тошо малерот - чат пат, али не на екс
Life is too short to remove USB safely ..

Offline borisq10

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 206
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #35 on: 06.06.2012, Wednesday, 20:47:14 »
многу погрешна тема...Што пијат електроничарите?.... трабало Што не пијат електроничарите?  ;D ;D ;D

Offline Zdravkovski

 • Експерт
 • ****
 • Posts: 500
 • Gender: Male
 • elektricar
  • најдобриот електричар во Велес
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #36 on: 06.06.2012, Wednesday, 21:06:58 »
Пивце за живце  :)
« Last Edit: 06.06.2012, Wednesday, 21:09:04 by Zdravkovski »

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #37 on: 06.06.2012, Wednesday, 21:07:09 »
многу погрешна тема...Што пијат електроничарите?.... трабало Што не пијат електроничарите?  ;D ;D ;D

Сите пијат, не ради друго, тешка е науката, од мака пијат ;D ;D ;D.
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #38 on: 06.06.2012, Wednesday, 21:57:02 »
Што не пијат електроничарите?  ;D ;D ;D
eлектролит и нафта  :D ;D
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.

Offline Devil

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 5246
 • Gender: Male
 • admin[@]elektronika-mk.net
  • Македонски форум за електроника
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #39 on: 06.06.2012, Wednesday, 22:06:36 »
eлектролит и нафта  :D ;D
пхахахахаххахахах, и масло заборај да допишиш
Jас не сум себичен, помагам. Помагај и ти !

Секоја куќа си има свои куќни правила, куќните правила на форумов се овие правила. Почитувај ги куќните правила!

Offline bicikle

 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 2891
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #40 on: 09.06.2012, Saturday, 03:13:20 »
моментално некој ликер од кокос, ама за трезнење... тренинг за утре, кум сум на свадба.. XD
« Last Edit: 09.06.2012, Saturday, 10:15:45 by Devil »

Offline batka

 • Глобален Модератор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 9363
 • оптимист до крај!
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #41 on: 09.06.2012, Saturday, 08:42:25 »
Денес и утре сме на пиво и шприцер со додатоци.Славиме 7 години од постоењето на фирмата секој е добредојден.(Се разбира со поклон  ;) ;D :D :D)
Понекогаш неуспехот е голем напредок,особено ако сте ја уочиле причината за вашиот неуспех.Успех е ако направената грешка никогаш повеке не ја повторите,..Немој да помислуваш никогаш дека се знаеш- секогаш ке се најде некој да те подучи.За жал,во Македонија има премногу приврзаници на Марфи.

Offline GigaWatt

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 10856
 • Gender: Male
 • Не фалширам
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #42 on: 09.06.2012, Saturday, 15:44:13 »
Денес и утре сме на пиво и шприцер со додатоци.Славиме 7 години од постоењето на фирмата секој е добредојден.(Се разбира со поклон  ;) ;D :D :D)

Ајде, со среќа ;).
It's not schizophrenia... It's just a voice in my head...

"This is really a generic concept about human thinking - when faced with large tasks we're naturally inclined to try to break them down into a bunch of smaller tasks that together make up the whole."

"Newton's third law: The only way humans have ever figured out of getting somewhere is to leave something behind."

Offline ki4o01

 • Стручњак
 • ***
 • Posts: 213
 • Gender: Male
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #43 on: 09.06.2012, Saturday, 15:53:14 »
ајде со среќа уште 777 години да постојте :D

Offline DX-er

 • Администратор
 • Топ Експерт
 • *****
 • Posts: 6242
 • Gender: Male
  • Докажи дека си човек и речи стоп за убиствата на бебиња! Ако не си човек, требало и тебе да те абортираат :)
Одг: Што пијат електроничарите?
« Reply #44 on: 09.06.2012, Saturday, 15:59:38 »
Со Среќа и уште мноогу години да работите.
Чувството кога некој ограничен со размислувањето ке зборува за двојни аршини/мерки/правила... бљак...

кликни тука за инфо околу форумот.